Who's Who

  • Ms Angela Murray

    Chair of the Governing Body / Co-opted Governor

    End of term of office: September 2020

  • Mr Keith McKnight

    Vice chair of the Governing Body / Parent Governor

    End of term of office: November 2020

  • Miss Lynne Le Marinel

    Staff Governor

    End of term of office: August 2020

  • Mrs Ann Mather

    Foundation Governor

    End of term of office October 2021

Ex-officio Foundation Governor
Vacancy following the retirement of Rev Helen Blackburn
  • Mr Mark McKenna

    Parent Governor

    End of term of office October 2021

  • Mr William Bamin

    Parent Governor

    End of term of office October 2021

  • Mr Martin Philcock

    Parent Governor

    End of term of office: October 2018

  • Mrs Gillian Lesley Bennett

    Co-opted governor

    End of term of office: July 2020

  • Mrs Susan Houghton

    Co-opted Governor

    End of term of office: September 2019

  • Mrs Joanne Elizabeth Reynolds

    L A Governor

    End of term of office October 2021