Who's Who

  • Mr Richard Richard Jonathan Coombs

    Chair of the Governing Body / Parent Governor

    End of term of office: August 2017.

  • Ms Angela Angela Murray

    Vice Chair of the Governing Body / Co-opted Governor

    End of term of office: September 2020

  • Rev Helen Helen Blackburn

    Foundation Governor

    Ex Officio Governor

  • Ms Gillian Gillian Deans

    Foundation Governor

    End of term of office: August 2020

  • Miss Lynne Lynne Le Marinel

    Staff Governor

    End of term of office: August 2020

  • Mrs Clare Clare Estelle Bedford

    Parent Governor

    End of term of office: December 2017

  • Mr Keith McKnight

    Parent Governor

    End of term of office: November 2020

  • Mr Martin Philcock

    Parent Governor

    End of term of office: October 2018

  • Mrs Gillian Gillian Lesley Bennett

    Co-opted governor

    End of term of office: July 2020

  • Mrs Susan Susan Houghton

    Co-opted Governor

    End of term of office: September 2019

  • L A Governor Vacancy